Wprowadzenie
Czym jest ADHD?
ADHD/Attention Deficyt Hyperactivity Disorder/ to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi, charakteryzujący się niską zdolnością do wewnętrznej kontroli i hamowania. Najważniejsze objawy zespołu ADHD, to:
Obecnie duża ilość rodziców zgłasza się po poradni z powodu trudności wychowawczych. Również zwiększa się liczba problemów z zachowaniem zgłaszanych przez nauczycieli. Pomimo jednak, że to właśnie dzieci z ADHD sprawiają największe trudności wychowawcze, jak również osiągają słabe wyniki w nauce, nie wszystkie "niegrzeczne dzieci" mają ten rodzaj zaburzenia.
Według ICD - 10 (klasyfikacja chorób Światowej Organizacji Zdrowia) rozpoznanie zaburzeń hiperkinetycznych wymaga stwierdzenia wyraźnie nieprawidłowego nasilenia zaburzeń uwagi, nadmiernej aktywności i niepokoju, które wzmagają się w różnych sytuacjach i utrzymują się w czasie, a które nie są spowodowane przez inne zaburzenia, takie jak autyzm i zaburzenia afektywne.
Brak uwagi
Co najmniej 6 z następujących objawów braku uwagi utrzymywało się przez co najmniej 6 miesięcy w stopniu prowadzącym do nieprzystosowania lub niezgodnych z poziomem rozwoju dziecka.
Nadmierna aktywność
Co najmniej trzy z następujących objawów nadmiernej aktywności utrzymywały się przez co najmniej 6 miesięcy w stopniu prowadzącym do nieprzystosowania lub niezgodny z poziomem rozwoju dziecka:
Impulsywność
Co najmniej jeden z następujących objawów impulsywności utrzymywał się
przez co najmniej 6 miesięcy w stopniu prowadzącym do nieprzystosowania lub niezgodnym z poziomem rozwoju dziecka:
Opis usługi
Diagnoza ADHD służy:
Przebieg diagnozy
Diagnoza ADHD jest procesem wieloetapowym, bierze w niej udział kilku specjalistów. Pierwsze spotkanie opiera się na dokładnym wywiadzie z rodzicem dziecka. Prosimy o dostarczenie na nie jak najobszerniejszej dokumentacji medycznej dziecka dotyczącej stanu zdrowia, przebytych chorób, badań, itp., Prosimy również o informację oraz ewentualną dokumentację dotyczącą przebytych już badań psychologiczno - pedagogicznych. Następne spotkania (około 3-4) to obserwacja zachowań dziecka, jak również przeprowadzenie badań wystandaryzowanymi narzędziami badawczymi. Niezbędne jest również przeprowadzenie badań lekarskich wykluczających inne schorzenia, tj.: padaczka, przewlekłe zatrucie ołowiem, nadczynność tarczycy, choroba reumatyczna, niedokrwistość, które mogą dawać podobny do ADHD obraz kliniczny. Po całościowej diagnozie, jej wyniki wraz z zaleceniami przekazywane są rodzicom dziecka.
Cennik:
Wizyta | Cena |
---|---|
Pierwsza wizyta | 250zł /60 minut |
Kolejna wizyta | 200zł |
Opinia - 1 specjalista / dodatkowy specjalista | 100zł / +30zł |
Kto prowadzi?
Jak umówić się na wizytę?
Telefoniczna rezerwacja wizyty:
Osobista rezerwacja wizyty: